Zuzana Zvolenská: Kopa neprávd za minútu

Autor: Mária Lévyová | 9.11.2012 o 12:42 | (upravené 9.11.2012 o 17:09) Karma článku: 21,20 | Prečítané:  7874x

Nech urobíte čokoľvek, tisíckrát opakovaná lož sa pravdou nestane. Ani vtedy, ak by ju takto intenzívne servírovala ministerka zdravotníctva. A veruže je Zuzana Zvolenská v tomto ohľade mimoriadne aktívna. Urobila by však lepšie pre pacientov, zdravotníctvo i celú krajinu, keby toľkú energiu venovala korektnému dialógu so sestrami a ostatnými zdravotníkmi.

Po našej stredajšej tlačovej konferencii, na ktorej sme predstavili spoločné požiadavky komory a odborového združenia, sa nechala ministerka Zvolenská počuť, že nikdy neodmietla rokovania so zástupcami sestier. Nie je to pravda. Už 24. októbra sme jej poslali list s našimi požiadavkami a so žiadosťou o určenie termínu spoločného rokovania. Na odpoveď márne čakáme dodnes. Nepomohli ani telefonické urgencie. Z jej kancelárie sa nám dostal len neoficiálny odkaz v takom zmysle, že rokovanie nie je potrebné.

Ministerka Zvolenská pred kamerami tvrdila, že o nami požadovanom memorande sa dozvedela až na základe otázok novinárov. Nie je to pravda. My sme mali detskú izbu, aj sme nosili biele podkolienky - slovom máme slušnú výchovu, a preto by sme si nedovolili posielať ministerke odkazy cez médiá. O všetkých našich požiadavkách, vrátane memoranda, bola ministerka zdravotníctva informovaná v spomínanom liste z 24. októbra.

Toto ešte nie je koniec neprávd, ktoré vyšli z ministerkiných úst. Povedala, že robí pre splnenie našich požiadaviek všetko, čo môže. Nie je to pravda. O žiadnej z našich požiadaviek s nami seriózne nerokovala.

Ďalším problematickým tvrdením Zuzany Zvolenskej je už snáď po stý raz vyslovený postoj k takzvaným deleným úväzkom, že nemôže zasahovať do fungovania súkromných podnikateľov v zdravotníctve. Nie je to pravda. Hneď z niekoľkých dôvodov. Právo musí upravovať vzťahy zamestnávateľa a zamestnanca. A aj to robí. Prečo by v takom citlivom odvetví, akým je ochrana zdravia a záchrana života, nemal štát legislatívne upravovať pracovnoprávne vzťahy? Ministerka môže v spolupráci s kolegom Richterom veľmi rýchlo začať pracovať na príslušnej legislatíve. Takéto opatrenie navyše nebude stáť verejné zdroje ani cent. Mimochodom, ako chce Zuzana Zvolenská zaviesť unitárny systém zdravotného poistenia cez vyvlastnenie súkromných poisťovní, keď tvrdí, že nemôže zasiahnuť do súkromného podnikania v zdravotníctve?

Napísanie tohto blogu trvalo niekoľko desiatok minút. Ministerke na vyslovenie vyššie uvedených neprávd stačila jedna (1!) minúta. Ak si Zuzana Zvolenská aspoň trochu váži prácu sestier a náš čas, mala by s nami konečne začať rokovať a prestať nás nútiť reagovať na jej vyhlásenia, ktorým chýba úcta k pravde.

Ubezpečujeme ministerku, že na našich požiadavkách trváme a budeme trvať, pretože sú cestou k lepšiemu zdravotníctvu. Tiež ju ubezpečujeme, že ešte stále máme ochotu rokovať. Avšak už viac nie sme zvedaví a nepravdivé vyjadrenia a výhovorky.

Spoločné požiadavky SKSaPA a OZSaPA.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan nedal Kiskovi na výber. Oznámil mu, kedy končí

Minister školstva za SNS chce skončiť vo funkcii až k 31. augustu. Premiér Fico naťahovanie času nekomentoval.

KOMENTÁRE

Macron chystá veľký trik

Koniec východoeurópskych zamestnancov je Macronov cukrík voličom.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?